banner - Každý by se měl umět postarat o své odpady!

Pardubice, Holice - v neděli 21. dubna 2013 se koná další z komentovaných cyklovýletů v rámci série „Na kole krajem", které pořádá chrudimské Občanské sdružení Altus. Sraz pro účastníky je v 9 hodin v Pardubicích, na Dubině, před Úřadem městské části Pardubice III. Po domluvě je možné se přidat i na trase z Dubiny do Holic. Nezapomeňte si svačinu a vlastní kolo.

„Trasa nejprve vede na dva písečné přesypy chráněné jako přírodní památka. Prvním je Vesecký kopec, druhým Přesyp u Malolanského. Přes Lány a Dašice dojedeme do Holic. Cestou se dozvíme o novém chráněném území, o ptačí oblasti Komárov, která je součástí evropské soustavy Natura 2000 a nachází se právě mezi Dašicemi a Holicemi. Z Holic se do Pardubic budeme vracet před Horní Ředice, Choteč a Sezemice, kde se zajdeme podívat na jeden z vodních akvaduktů. Přes Bělobranskou dubinu a Spojil dojedeme do Pardubic," říká průvodkyně tohoto cyklovýletu Naděžda Gutzerová z Občanského sdružení Altus.


„V Holicích budou moci zájemci navštívit Africké muzeum dr. Emila Holuba, v Dašicích památník Josefa Habeše a v Horních Ředicích biofarmu," dodává Gutzerová.


Na cyklovýlet je třeba se přihlásit přes www.osaltus.cz, kapacita míst je omezená a v případě nepříznivého počasí se bude konat v náhradním termínu.

Financování projektu je zajištěno Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

opvk hor zakladni logolink rgb cz

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.