banner - Každý by se měl umět postarat o své odpady!

Chrudim, Svítkov - v neděli 5. května 2013 se koná další z komentovaných cyklovýletů v rámci série „Na kole krajem", které pořádá chrudimské Občanské sdružení Altus. Sraz pro účastníky je v 9 hodin u vlakového nádraží v Chrudimi. Po domluvě je možné se přidat i na trase z Chrudimi do Svítkova. Nezapomeňte si svačinu a vlastní kolo.

"Trasa povede ze Svítkova podél Labe do Opočínku, dále přes Valy do Přelouče k jezu. Během cesty uvidíme několik odstavených ramen, která vznikla uměle při regulaci toku Labe ve 30. letech 20. století. Dnes jsou většinou chráněna jako přírodní památky. Dále budeme pokračovat přes Břehy do Lázní Bohdaneč a přes Rybitví do Rosic nad Labem, kde právě během tohoto víkendu zahajují sezónu v železničním muzeu. Návrat z Rosic nad Labem je individuální," říká průvodce tohoto cyklovýletu Marek Pluhař z Občanského sdružení Altus.


„Při cestě bude čas na zastávku v Lázních Bohdaneč, kde bude možné se zastavit v lázeňském parku a cestu z Bohdanče do Rybitví absolvovat se zastávkou u Horeckých písníků," dodává Pluhař.


Na cyklovýlet je třeba se přihlásit přes www.osaltus.cz, kapacita míst je omezená a v případě nepříznivého počasí se bude konat v náhradním termínu.


Financování projektu je zajištěno Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

opvk hor zakladni logolink rgb cz

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.