banner - Každý by se měl umět postarat o své odpady!

Chrudim/Brno – Občanské sdružení Altus spustilo přijímání přihlášek pro veřejnost Pardubického kraje na únorovou exkursi do spalovny komunálních odpadů v Brně.

„Zařízení na energetické využití odpadu - ano či ne? Toto je téma, které bude ve velmi krátké době hýbat děním v celé republice. Dnes je stále možné skládkovat za velmi výhodných podmínek, ale co až to nebude možné? Je dobře komunální odpad spalovat? Anebo ne,“ klade řečnické otázky projektový manažer Občanského sdružení Altus Roman Málek. Chce tak upozornit na nabídku sdružení, které pořádá dvoudenní exkursi v oblasti odpadového hospodářství ve středu 27. a čtvrtek 28. února 2013.

Co dělat se směsným komunálním odpadem, když opustí popelnice? Jak se dá energeticky využívat?

„Málokdo ví, že zařízení na energetické využívání odpadu (spalovna) je teplárnou a elektrárnou dohromady. Předvedeme si cestu tříděného odpadu na zbrusu nové dotřiďovací lince, kde se z vytříděného papíru, PET láhví, tetrapaků a hliníkových obalů stávají opět suroviny. Vše je spojeno s exkurzí do areálu společnosti SAKO (Spalovna a komunální odpady) Brno,“ dodává Málek s tím, že zároveň bude dalším odborníkem prezentován také druhý pohled na věc – stop spalovnám.

Pro účastníky z řad obyvatel Pardubického kraje, kteří jsou starší 18 let a nejsou již studenty, je exkurse zdarma (doprava, ubytování, stravování, program).

Informace naleznete na stránkách Občanského sdružení Altus www.osaltus.cz nebo je můžete získat v ekologické poradně v sídle sdružení na adrese Strojařů 1387, Chrudim, a to každé úterý a čtvrtek od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Akce je součástí projektu „Partnerský projekt dalšího vzdělávání občanů Pardubického kraje v oblasti ekologie a odpadového hospodářství“ (CZ.1.07/3.1.00/37.0156), který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

opvk_hor_zakladni_logolink_rgb_cz