banner - Každý by se měl umět postarat o své odpady!

Chrudim/Liberec – Občanské sdružení Altus o víkendu 27. a 28. dubna 2013 uspořádalo i přes odstrašující předpověď počasí odbornou exkursi do Nového Pralesa na Liberecku. Tam vysázeli účastníci tři sta stromků.

„Jednalo se o jilm horský, jedli bělokorou a lípu. Celkem to bylo přes tři sta sazenic, které jsme zasadili do Nového Pralesa, který si klade za cíl ukázat vhodné formy hospodaření v lese," řekl po návratu projektový manažer Občanského sdružení Altus Roman Málek.
Toho také trápí některé předpovědi počasí. „Je to tak. Díky vydané předpovědi počasí se nám účastníci v řadě případů odhlašují, což je velká škoda. Paradoxem pak je skutečnost, že nám při sázení stromků svítilo sluníčko a přálo hezké počasí. A to v místech, odkud měla přicházet bouřka," doplňuje zklamaně.

Sobotní den byl ve znamení sázení stromků, neděle zase patřila diskusi o správném hospodaření v lese, myslivcích a jejich honitbách, ale i o náhradách škod či o právním řešení oplocenek. Odborným lektorem byl Jiří Antl ze Společnosti přátel přírody a také první absolvent chrudimské Vyšší odborné školy Chrudim.

Odbornými exkursemi chce pořádající Občanské sdružení Altus upozornit na některé věci v oblasti životního prostředí. V minulosti například účastníci se mohli podívat na provoz a sběr bioodpadu, prohlédnout si spalovnu komunálního či nebezpečného odpadu.

Na konec letních prázdnin sdružení připravuje návštěvu českobudějovické Země živitelky a v září exkurse po ekologických a úsporných domech zakončenou návštěvou veletrhu For Wood.

Akce je součástí "Partnerského projektu dalšího vzdělávání občanů Pardubického kraje v oblasti ekologie a odpadového hospodářství". Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

opvk hor zakladni logolink rgb cz

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.